czwartek, 29 października 2015

Książeczka dla Księżniczki

Wielu z nas ma w domu Księżniczki. Prawdziwe damy, lubujące się w brylantach, kryształkach, złocie i przepychu. Małe dziewczynki, dla których największą radością jest nowa bransoletka, kucyk - królewna, ładne pantofelki czy kokarda we włosach. Dla takich dziewczynek jest moja książeczka.


A co można zrobić z książeczką?


Można zakomponować złotą biżuterię i nauczyć się wiązać kokardki (dzięki temu mała baletnica nie pogubi w tańcu baletek).Można uczesać konika - zapleść mu grzywę i ogon (spinki i zapasowe wstążeczki mieszczą się w torebce).Można umeblować książęcy pokoik (im starsza będzie mała księżniczka, tym łatwiej jej będzie dopasować odpowiednie elementy).Można ubrać małą księżniczkę w prawdziwie książęce suknie (a te, jak wiadomo, najlepiej przechowywać w szafie).Można, w końcu, spędzić czas na zabawie, składając dwustronne puzzle w całość :)
Książeczka powstawała długo - głównie z powodu braku czasu. Ale jest i skoro podoba się mojej małej księżniczce, to liczę, że tym, dla których jest przeznaczona (czyli nieco młodszym), spodoba się (co najmniej) równie mocno. 

Książeczka, oprócz zabawy, oferuje możliwość rozwijania zdolności manualnych i pomaga rozwijać wyobraźnię. Księżniczki uczą się wiązać supełki i kokardki, dopasowywać kształty, zapinać guziczki i zamek błyskawiczny, splatać warkocze i zapinać spinki.

2 komentarze:

  1. WOW!!! Ale cudo! Przepiękna jest ta książeczka i jaka pomysłowa. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna książeczka, bardzo pomysłowa i rozwijająca. Bardzo podoba mi się pomysł z grzywą konika :)

    OdpowiedzUsuń