piątek, 4 marca 2016

Niech moc będzie z Wami

Na początku roku miałam przymusową przerwę. Rozłożyły mnie choróbska i to na tyle, że parę tygodni miałam niemal wyłączone z życiorysu i do tej pory próbuję ogarnąć rzeczywistość, bo luty przemknął mi właściwie niezauważalnie.
Pierwszą rzeczą, za jaką się zabrałam, kiedy już cokolwiek mogłam, były pacynki. Ot, miłe to dla oka, przyjemne w szyciu i zadziwiająco odprężające. Pacynki minimalistyczne, bo takie na jeden paluszek. Pacynki stadne, bo generalnie pacynka potrzebuje towarzystwa. Pacynka nie lubi samotności, bo to ogranicza jej możliwości wyrażenia siebie. Pacynki tematyczne - kiedy zdecydowałam się na powołanie ich do życia, musiałam znaleźć im kontekst.
W ten sposó powstały cztery zestawy, w tym ten szczególny, bardzo na czasie i zdecydowanie zgodny z moimi sympatiami :)

Ale, ale...Na pierwszy ogień idzie Harry Potter - ci źli...... i ci dobrzy(Hagrid, zbiegiem okoliczności, nie załapał się na zdjęcie "rodzinne")

Dalej...

"Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać"
(J.R.R.Tolkien, przekład: M. Skibniewska)

Drużyna Pierścienia w pełnym składzie plus GollumA skoro zahaczam o rzeczy magiczne, tajemnicze i fantastyczne - zestaw potworów z klasycznych horrorów, w niezbyt strasznej odsłonie...


Od lewej: księgowy-Wilkołak, w tle - Hrabia Dracula, Zombie, Czarownica z obowiązkowym środkiem transportu, Mumek cały w bandażach. Na pierwszym planie - potwór Frankensteina

I na koniec...

..."dawno temu, w odległej galaktyce"...

...pojawili się ONI...

...by walczyć z przeważającymi siłami Imperium...Prawda, że prezentują się niezwykle elegancko? :)

Następnym razem podrzucę dwa nowe konie. A może i trzy... Jak szaleć, to szaleć, a temat też jest ostatnio dość popularny ;)

NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!1 komentarz:

  1. Niesamowita ekipa :), wszyscy świetnie odwzorowani i to w tak małych wersjach - super :)

    OdpowiedzUsuń